Mimari, Cilalı Taş Devrinden günümüze kadar uzanan uzun soluklu bir sanat hikâyesidir.  Antakya’dan Kahire’ye uzanan geniş çemberde başlayan bu serüven günümüzde modern mimari olarak kendini göstermektedir. İnsanların doğal afetlerden korunabildiği, barınakların şekillendirilmesi ile başlayan mimari, günümüzde konsept tasarımlarla birlikte sanatın da söz sahibi olduğu bir özellikler bütününü barındırmaktadır.

  1. yüzyılın ilk on yılı ile birlikte gelişen ve değişen mimari algısı bugün ileri teknoloji olanaklarının da kullanılarak bir bütünlük kazanmıştır. Modern mimari, süslü Sovyet binalarından çok daha sade ama kullanışlı bir anlayışı savunmaktadır. Basit olmaktan kaçınan ama pratik ve sade görünümden de vazgeçmeyen bir yolda ilerleyen modern mimari, pek çok çevre tarafından da benimsenerek bir ekol haline gelmiştir.

Beton yapılaşmanın önüne geçmekten çok yapılaşmaları farklılaştırarak dikkat çekilmeye çalışılsa da yeşil alanların yeterli metrekareye sahip olması bir kentin olmazsa olmazlarındandır. Bu bağlamda mimari, yeşil alan ile bir bütünlük sağlarsa tam olarak anlam kazanmış olur. Modern insanın mimariden beklediği en büyük istek de yeşil alandır…

Dünyanın her yerinden toplanan ev tasarım ve mimari çizimleri siz değerli müşterilerimize fikir vermesi açısından sunuyoruz.

Blue Home

Ankara Mimarlık, Ankara İç Dekorasyon, Ankara Dış Dekorasyon, Ankara Katlanır Cam Balkon Sistemleri.
© 2015 Blue Home - Çankaya Mobilya, Çankaya Fayans, Dekorasyon, Çankaya PVC, Çankaya Boya & Badana, Çankaya Tadilat, Çankaya Mimarlık Hizmetleri. Çankaya / Ankara