İç dekorlar, iç mekan tasarımının geniş ve büyük bir kolunu barındırmaktadır. Genel anlamda iç dekor, kısıtlı alanın olabildiğince verimli kullanıldığı, modern ve akılcı tasarımların olduğu fikirler barındırmaktadır. Özel tavan kesimleri ve geçişlerine sahiptir. Ayrıca farklı ışıklandırmalar ile göz alıcı bir görünüm kazandırılmak amaçlanmaktadır. Renkli duvarların farklılığından tutun asılacak tabloların bütünlüğüne kadar bir anlam kazanması gereken iç dekor, iç mekan tasarımcılar için oldukça zor bir karar sürecini barındırmaktadır. Modern ve yenilikçi tasarımların bir bütün olarak ele alındığı iç mekan sanatının her ayrıntıya önem verilmesi gereken bir sanat olduğunu belirtmek isteriz.

Duvar köşeleri artık çıplak olarak kalmamakta, kitaplık veya farklı bir konsept ile değerlendirilmektedir. İç dekor, televizyon ünitesini çevresi ile birlikte değiştirebildiği gibi aynı zamanda farklı bir duvarda sadelik yaratabilmektedir.  Farklı geçişleri aynı anda barındıran bu anlayış, modern bir anlayıştır.

İç dekor, bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Halısından abajuruna, dekoratif malzemesinden koltuğa kadar estetiksel bir bütünlük kazanmalıdır.

Blue Home

Ankara Mimarlık, Ankara İç Dekorasyon, Ankara Dış Dekorasyon, Ankara Katlanır Cam Balkon Sistemleri.
© 2015 Blue Home - Çankaya Mobilya, Çankaya Fayans, Dekorasyon, Çankaya PVC, Çankaya Boya & Badana, Çankaya Tadilat, Çankaya Mimarlık Hizmetleri. Çankaya / Ankara